Jak jsem byl v Koreji: #4 den čtvrtý

Tohle bude super den. Vzbudil jsem se už v 5:00 a dál jsem neusnul.

Ok, v klidu jsem si uklidil pokoj vysprchoval se, oblekl a šel na snídani. Ve výtahu jsem potkal několik lidí z akce a raději jsem se ujistil, že sraz je až v 9 hodin. Nebyl. Je v 8. Takže rychle nahoru, převléct do oficiálního a zase dolů. Mezitím mně už na pokoj volala Anes, kde jsem. Takže 5 hodin spánku, žádná snídaně.

Ale v autobusu mně jedna hezká Korejka (Sára) říkala, že si mě přidala na instagram, ať si ji také přidám. Tak aspoň něco 😉

Samsung Innovation Museum

Samsung Innovation Museum

Zatím žiju. První bod programu bylo Samsung Innovation Museum (SIM), kde se už nesmělo fotit. Byly tam vystaveny důležité milníky vývoje elektroniky, jako například první lednička, vysavač, geneze televizí a mobilů atd., a to buď od toho, kdo s tím přišel jako první a nebo pak provedení od Samsungu.

Camera workshop se zákazem focení. Jo, to dává smysl.

Dále jsme šli na míting o fotografování, kde byl šéf vývoje software. Prý na tom dělá 600 lidí interně a dalších 600 externě. Na konci byly otázky, tak jsem nadhodil možnost vypnutí AI a jestli by šlo udělat režim Sport. Bylo to zajímavé, vyprávěl, jak něco udělají, lidi si stěžují, oni to předělají atd. Prý jak je Camera assistant, tak sledují, co lidi používají, a to se postupně přidá do hlavní aplikace.

Dostali jsme pak hezký dárek, vyrištěnou společnou fotku. Hned jsem oběhl lidi, se kterými jsem v kontaktu, aby se mně podepsali.

Pak byl oběd. Jídelna asi jako 10 Avastů, ale pro mě strašný chaos a malé porce (připomínám, nesnídal jsem). Po obědě bylo kafe a narazil jsem na obchůdek, kde měli poměrně zdravé věci, tak jsem doplnil dárky.


Další bod programu je tajný, řeknu jen, že jsem viděl asi 100 způsobů, jak zničit telefon. Viděli jsme R&D zvenku a Q&A zevnitř.

Changgyeonggung

Jedeme do královského paláce Changgyeonggung. Tady malinko zaškobrtlo plánování a na návštěvu máme jen asi 40 minut. Kolem je krásný park, ale na to není dost času.

Při odchodu vidím na ulici demonstraci. Je pokojná, ostatně co zbývá, když jsou demonstranti s policisty zhruba stejně početní?

Došli jsme k autobusu a jeli do korejské restaurace.

Byli jsme neustále v obležení fotografů (a naštěstí i fotografek)

Anes objednala nějaké vepřové, které nám připravili přímo na našem stole. K tomu jsme dostali spoustu příloh v malých miskách, které jsme sdíleli. Jedl jsem opět aspoň částečně kovovými hůlkami, ochutnal jsem i kimchi. Přestože mě Anes varovala, že je pálivé, mně nepřišlo (ale že by mne chutnalo, to ne). Naopak nějaké placičky, které měly být úplně nepálivé, mě pálily. Z toho bych odvodil, že místní mají nějak jinak nastavené chuťové buňky a na jejich doporučení se v tomto nedá spolehnout.


Po jídle je večerní focení. Můžeme si vybrat mezi městem a řekou, já chci řeku. Je tu most, ze kterého za doprovodu hudby stříkají barevně osvětlené proudy vody, je to moc pěkné.


Mám nafoceno, jedeme na hotel.

Nakonec to byl vlastně moc fajn den a ani nejsem nějak kriticky unavený.
Zítra je sraz opravdu v 9 hodin 😉

Jeden komentář k „Jak jsem byl v Koreji: #4 den čtvrtý“

Komentáře jsou uzavřeny.